Setien u Barci ostaje samo ako osvoji Ligu prvaka

Primera 20. sij 202022:00 > 22:06
Alex Caparros/Getty Images

Qique Setien preuzeo je trenerski posao u Barceloni nakon što je katalonski gigant raskinuo suradnju s Ernesteom Valverdeom

Quique Setien je radio odlične stvari na klupi Betisa, a onda je, nakon odlaska Ernesta Valverdea, dobio priliku voditi jedan od najvećih klubova na svijetu, Barcelonu.

Potpisao je Setien sa Barcelonom ugovor do ljeta 2022. godine, a debi na klupi katalonskog giganta je imao jučer kada je njegov sastav dosta teško na Nou Campu savladao (1:0) Granadu.

Ima Setien vremena da ‘složi kockice’, ali bi se vrlo lako moglo dogoditi da kormilo Barce napusti nakon samo pola godine, bez obzira na ugovor koji je potpisao.

BeIN piše da će iskusni španjolski stručnjak ostati na kormilu Barcelone i nakon završetka ove sezone samo ako osvoji Ligu prvaka.

U slučaju da se to ne dogodi, navodno je već spremna njegova zamjena, a to je legenda kluba Xavi.

Xavi je, vjeruje se, bio prvi izbor čelnika Katalonaca i da zamijeni Valverdea, ali nekada sjajni veznjak još uvijek nije bio spreman za ovakav izazov.

Čini se ipak da će vrlo brzo Xavi biti spreman preuzeti kormilo ekipe Barcelone, ali će dosta toga ovisiti i od rezultata Quiquea Setiena.

Barrington Coombs/Getty Images