Quique Setien: Koliko je dodavanja previše?

Primera 20. sij 20209:46 > 9:56
Alex Caparros / Stringer

Novi Barcelonin trener već je ostavio značajan trag nakon samo jedne utakmice.

#Sponzorprijenosa# DerbyBananas#

Mršavih 1:0 epilog je dvoboja Barcelone i Granade, na Camp Nou predstavio se Quique Setien.

Barcelona je podsjetila na vrijeme kad je momčad vodio Pep Guardiola, bezbrojna dodavanja, konstantno se tražio posjed lopte i način kako probiti čvrstu obranu malog kluba iz Andaluzije. Lionel Messi bio je matchwinner u završnoj trećini utakmice, no Setienova ekipa ipak je nešto ostvarila, zapravo rekord koji je do sada dostigla samo jedna momčad, minhenski Bayern prije šest godina. Tadašnju momčad prvaka Njemačke vodio je također Guardiola, a ekipa je u jednoj utakmici imala čak 1014 dodavanja, to je do danas svjetski rekord.

Ozbiljno mu se približio Setien, njegova je Barca protiv Granade upisala čak 1005 dodavanja. Naravno, kad ekipa ima toliko pasova jasno jest kako će i posjed lopte biti u ogromnoj mjeri na njihovoj strani, Barcelona je imala čak 83 posto vremena loptu u svojim nogama. Iako tek jedan gol neće previše impresionirati navijače, valja ipak istaknuti kako je Setien pokazao svoje znanje činjenicom da je već u prvoj utakmici uspio nametnuti svoje želje igračima.

Barcelona i Real izjednačeni su na vrhu Primere s 43 boda.