15.01.2020 | 15.57 > 16:03

Stigla kazna Valverdu za 'najbolji prekršaj ikad'

Real Madrid

Valverdeov ciničan i profesionalan faul ispostavio se ključnim u Realovom osvajanju Superkupa jer je spriječio gotovo sigurno vodstvo rivala, a sada je dobio i kaznu

U 115. MINUTI finala španjolskog Superkupa između Reala i Atletica, pri rezultatu 0:0, Alvaro Morata je sam sprintao prema vratima Reala, a gol za pobjedu i naslov činio se neminovan.

Međutim, Realov veznjak i nova zvijezda Kraljeva Federico Valverde uspio ga je sustići na dvadesetak metara od svog gola i uklizati mu s leđa. Jasno, bio je to čisti crveni karton za Zidaneovog miljenika i Modrićevog nasljednika.

Valverdeov ciničan i profesionalan faul ispostavio se ključnim u Realovom osvajanju Superkupa jer je spriječio gotovo sigurno vodstvo rivala pet minuta prije kraja produžetaka, nakon kojih je Real na penale pobijedio gradskog rivala i uzeo trofej. Valverde je proglašen igračem utakmice, a Marca je njegov potez nazvala povijesnim.

Za prekršaj, koji su mnogi nazvali najboljim taktičkim faulom ikad i koji je Realu donio Superkup te novčanu nagradu od 12 milijuna eura, Valverde je kažnjen jednom utakmicom suspenzije.

Odslužit će je u derbiju La Lige, u kojem drugoplasirani Real u subotu dočekuje Sevillu.