Marca promijenila ploču: Modrić s 34 još nije rekao sve

Primera 15. sij 202011:09 > 11:15
Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Odlične igre redizajniranog Reala s petoricom veznjaka na turniru za španjolski Superkup u Saudijskoj Arabiji nadahnule su Marcu za tekst o sjajnoj veznoj liniji s Modrićem u prvom planu

Španjolska Marca od početka je ove sezone bila jedan od najvećih medijskih kritičara Luke Modrića, pisali su kako je njegovo vrijeme prošlo i kako je na izlaznim vratima Reala, ali njegove sjajne predstave natjerale su novinare tog lista da promijene ploču.

Odlične igre redizajniranog Reala s petoricom veznjaka na turniru za španjolski Superkup u Saudijskoj Arabiji nadahnule za tekst pod naslovom “Modrić, Isco, Kroos, Casemiro i Valverde: Najbolje investiranih 100 milijuna eura”, jer Real je cijeli vezni red složio za ukupno samo 100 milijuna eura. Jasno, “samo” uzimajući u obzir bezumno rasipništvo kada je u pitanju trošenje na dovođenje novih igrača u modernom nogometu i najbogatijim klubovima.

“Realova petorka sa sredine terena ove sezone je senzacionalna, a koštali su: Modrić 35, Isco 30, Kroos 25, Casemiro tri i Valverde pet milijuna eura. Ukupno 100 milijuna eura, što je nevjerojatno kada usporedimo da je Barcelona ljetos skoro toliko dala samo za Frenkieja de Jonga“, povlači Marca paralelu između Reala i njegovog najvećeg rivala.

Dodaje da se Realovoj petorki veznjaka vrijednost u međuvremenu povećala na 230 milijuna eura, što je još jedan pokazatelj kako je klub sjajno uložio spomenutih 100 milijuna eura.

Marca izdvaja Modrića: “Ogroman iskorak Realove veze počinje dolaskom Luke Modrića u ljeto 2012. Za Hrvata je plaćena odšteta od 35 milijuna eura. Mnogi su to smatrali prevelikom cijenom za igrača koji nije veličina ni fizički ni kvalitetom za Realovu sredinu terena i koji se po tome nije mogao usporediti s majstorima iz Realove bliže i dalje povijesti. Međutim, vrijeme je pokazalo gdje je mjesto tim ‘ekspertima’. Hrvat je od dolaska vodio Real do četiri europska naslova, a osvojio je i Zlatnu loptu. Osim toga, na Superkupu je pokazao i da s 34 godine još nije rekao svoju zadnju riječ.”