Barcelona je Valverdeu otkaz dala telefonskim putem

Primera 14. sij 202010:55 > 11:00
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Jutro nakon što je Valverde otpušten, a njegovo mjesto preuzeo Quique Setien, katalonski i madridski mediji navode detalje kako je Barcelona prvi put nakon 2003. i Louisa Van Gaala dala otkaz treneru.

Ernesto Valverde od sinoć više nije trener Barcelone, no način na koji se katalonski velikan riješio svog stručnjaka na klupi zaista nije dostojan kluba takve veličine.

Pep je komentirao: “Žao mi je Ernesta, on ovo nije zaslužio. Kao barcelonistu me boli gledati kako se klub odnosi prema svom treneru.”

Druga legenda Barcelone se slaže: “Klub se jako ružno ponio prema čovjeku koji je njegov i koji mu je u dvije sezone donio dva naslova prvaka Španjolske. Ne samo što nisu stali iza njega nego su dok je on još bio trener pregovarali s nizom drugih kandidata.”

Također prenose otkriće Cadene SER, najslušanije radiopostaje u zemlji: “Valverde je jučerašnji sastanak s Josepom Mariom Bartomeuom, predsjednikom Barcelone, napustio kao trener kluba, iako je bio uvjeren da će na njemu dobiti otkaz. Otišao je kući spremiti se za popodnevni trening, kada ga je u vrijeme ručka nazvao njegov agent i priopćio mu da su njemu, također telefonski, iz kluba priopćili da Valverde više nije trener.”