Barca ispustila pobjedu u završnici, Rakitić najgori

Primera 4. sij 202022:44 > 22:53
Getty Images/Thomas Eisenhuth

U katalonskom derbiju Espanyol je ugostio Barcelonu, a na kraju nije bilo pobjednika, završilo je rezultatom 2:2.

“SPONZOR PRIJENOSA DERBY BANANAS”

Barcelona je imala veliku želju ostvariti važna tri boda i vrati se na vrh lige, no Espanyol se pokazao kao tvrd orah, pa je uz malo sreće domaćin došao i do boda.

Espanyolu je vodstvo još u prvom dijelu donio Lopez, kada je u 23. minuti glavom sjajno pogodio mrežu iza leđa Barcinog rezervnog golmana Neta.

Barca je odigrala jako loše prvih 45 minuta, no u nastavku se probudila i došla do preokreta, a prije svega zahvaljujući Luisu Suarezu.

Urugvajac je prvo lijepo na ubačaj Albe zabio za 1:1, a onda fantastično asistirao Vidalu (koji je zamijenio Rakitića), koji glavom zabija za 2:1 .

Barca je kraj dočekala s desetoricom jer je Frenkie de Jong isključen nakon što je spriječio kontru Espanyola i dobio drugi žuti karton, a u 88. minuti Kinez Wu Lei je sjajno zabio za 2:2 i šok Barce, koja nije uspjela pobijediti najgoru momčad lige.

Ivan Rakitić je odigrao jako loše, a zamijenjen je već u 55. minuti.