Analiza: Zidane potpuno nadmudrio Valverdea

Primera 18. pro 201922:12 > 22:22
Alex Caparros

U zaostaloj utakmici 10. kola La Lige, Barcelona i Real Madrid odigrali su susret bez pogodaka na Camp Nou.

Očekivao se spektakl sa puno golova u novom El Clasicu, a na kraju je to bila jedna “šahovska partija” koja je završena bez pobjednika, iako je Real imao stalno “pijuna” više u polju.

Trener Reala Zinedine Zidane u potpunosti je nadmudrio svog kolegu na drugoj strani Ernestea Valverdea i dojam je kako Real može puno više žaliti za pobjedom.

Naravno, Barcelona je također imala svojih prilika prvenstveno zahvaljujući “vanzemaljcu” Messiju, ali ostali igrači, prije svih Griezmann i Suarez su bili indisponirani.

Ipak, Real je cijelo vrijeme dominirao, imao puno više izglednih prilika, a i jedan pogodak im je poništen zbog malog zaleđa.

Povezano

Vidjelo se da je Zidane sjajno pripremio svoju momčad i posebno je bilo dojmljivo kako je Real nadigrao Barcelonu u sredini terena.

Sjajno su odigrali Valverde, Kroos, a posebno igrač utakmice Casemiro, dok je Barcelonina sredina bila prespora, a Roberto je bio potpuni promašaj u sredini terena.

Također, presing Reala gotovo svih 90 minuta je “ubio” kreativu katalonskog kluba i ništa nisu uspjevali organizirati ako Messi nije nešto invidualno napravio.

Dojam je kako je Zidane iznenadio Valverdea koji je čini se očekivao puno defanzivniji Real, pa je to ponovno izgledalo kod domaćina da se čeka što će Messi napraviti.

Zaključak je da Real može žaliti za sva tri boda, a rijetko kada je madridski klub ovako bolji, uvjerljiviji dojam ostavio u El Clasicu, kao danas.