Bartomeu pričao o Guardioli, odlasku Rakitića…

Primera 10. pro 201916:22 > 16:33
David Ramos/Getty Images

Predsjednik Barcelone Josep Maria Bartomeu najavio je mogućnost da se Pep Guardiola jednog dana vrati u katalonski klub. "SPONZOR VIJESTI DERBY BANANAS"

Pep Guardiola je Barcelonu vodio od 2008. do 2012. godine, dok je igrač “Blaugrane” bio od 1990. do 2001. Kao trener je osvojio tri titule prvaka Španjolske, i dvije Lige prvaka, dok je kao igrač šest puta bio prvak Španjolske i jednom Europe. Pep Guardiola je tražio nove trenerske izazove pa je radio u Bayernu dok je sada u Cityju.

Ipak, predsjednik Barce Josep Maria Bartomeu tvrdi da Guardiola može jednog dana se vratiti u Kataloniju.

Ne ovisi to od mene. Pep je odlučio otići, a vrata u Barceloni će mu uvijek biti otvorena“, rekao je Bartomeu za La Republicu.

Bartomeu je ovo rekao iako Barcelona ima svog trenera Ernesta Valverdea, a za sada ne djeluje da će on mijenjati klub. Bartomeu ne očekuje ni velike promjene u igračkom kadru u sljedećem prijelaznom roku u siječnju, a to se najviše odnosi na Ivana Rakitića.

Imamo balansiranu momčad, ne treba nam trenuntno bilo što. Ne možemo si priuštiti ni da izgubimo bilo koga“, rekao je Bartomeu.

Richard Heathcote, Getty Images Sport