Messi srušio Atletico u Madridu i vratio Barcu na vrh

Primera 1. pro 201923:04 > 23:09
David Ramos/Getty Images

Barcelona je u derbiju 15. kola La Lige slavila protiv Atletica u Madridu i vratila vrh tablice

Atletico Madrid je u derbiju 15. kola La Lige na stadionu Wanda Metropolitano dočekao Barcelonu, a gosti su na kraju slavili sa 1:0.
Domaći su puno bolje otvorili utakmicu i već u sedmoj minuti su mogli stići do vodstva, ali je Trippier pogodio stativu.

Nakon toga Atletico je nastavio s napadima, a novu sjajnu priliku je imao Hermoso u 20. minuti kada je s pet metara bio sam pred golom Barcelone i činilo se da će dovesti svoju momčad u vodstvo, ali je Ter Stegen čudesno reagirao  i spasio svoj gol.

Barcelona je nakon toga preko Rakitića i Suareza opasno zaprijetila, ali se rezultat nije promijenio.

U 40. minuti Morata je imao novu priliku donijeti Atleticu prednost, ali je Ter Stegen ponovo sjajno obranio.

Tri minute kasnije Barcelona je mogla do vodstva kada je Pique pucao glavom, ali je pogodio gredu pa se na odmor otišlo ipak s 0:0 i pored velikog broja prilika s obje strane.

U nastavku je Barcelona nešto bolje počela, a prvu bolju priliku je imao Lionel Messi u 61. minuti, međutim Jan Oblak je sjajnom obranom spasio svoju mrežu.

Atletico je u 72. minuti zaprijetio preko Corree, ali je Ter Stegen i ovaj put odlično intervenirao.

Barcelona je u 86. minuti kaznila Atletico za sve promašaje kada je nakon sjajne akcije Luis Suarez asistirao za Lionela Messija koji pogađa za 1:0.

Do kraja je Atletico pokušavao doći do izjednačenja, ali se rezultat nije promijenio pa su Katalonci stigli do nova tri boda.

Barcelona i Real Madrid sada imaju po 31 bod na vrhu tablice, dok ih Sevilla prati sa 30 bodova.