VIDEO Real jedva pobijedio, Modriću oprošten penal?

Real Madrid pobijedio je na gostovanju kod Alavesa 2:1

Carvajal

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Carvajal

#Sponzorprijenosa #DerbyBananas

Real Madrid je do prednosti stigao u 52. minuti kada je Toni Kroos asistirao, a gol za 0:1 postigao je Sergio Ramos. Ipak, Alaves je uspio poravnati.

To se dogodilo u 65. minuti kada je sudac svirao penal za domaće. Odgovornost s bijele točke preuzeo je Perez koji je uspio pogoditi mrežu gostiju za 1:1.

No, slavlje domaćih navijača je kratko trajalo. Real je samo četiri minute kasnije ponovo poveo. Ovaj put u centru pažnje bio je Carvajal koji je pogodio za 1:2 što je bio konačan rezultat ovog dvoboja.

Naš Luka Modrić je odigrao vrlo dobru utakmicu, zamijenio ga je Fede Valverde u 81. minuti.

Real je trenutno prvi sa 31 bodom, ali i utakmicom manje u odnosu na Barcelonu koja ima tri boda manje. Alaves je sada na 13. poziciji sa 18 bodova.