Pique premjestio Superkup na Istok: Navijači bijesni

Primera 27. stu 201916:19 > 16:25
Julian Finney/Getty Images

Gerard Pique je nedavno postao vlasnik teniskog natjecanja Davis Cup, a nove informacije otkrivaju kako se sve više bavi stvarima izvan nogometa što bi moglo objasniti njegova slabija izdanja u dresu Barcelone.

Naime, španjolski mediji potvrdili su da je upravo Pique bio jedan od ključnih ljudi u mijenjanju formata još jednog natjecanja, ovaj put nogometnog – španjolskog Superkupa. Prije su se igrale samo dvije utakmice prije početka sezone između pobjednika La Lige i Kupa Kralja.

No, sada je to sasvim drugačiji format u kojem će sudjelovati više klubova. Međutim, ono što je najviše zasmetalo klubovima jest da se Superkup neće igrati u Španjolskoj, te da će prvo izdanje novog formata biti u Saudijskog Arabiji.

Danas je potvrđeno da je upravo Pique bio glavni čovjek u dogovoru da se utakmice igraju u Saudijskog Arabiji. On je bio posrednik između RFEF-a i Saudijske Arabije i pomogao je da se taj dogovor postigne.

Zbog toga će Pique dobiti izdašnu novčanu nagradu, ali istovremeno bi mogao postati i jedan od omraženijih navijača Barce. Zbog njega klub sada mora putovati na daleku destinaciju usred sezone, a navijači Blaugrane polako gube toleranciju na Piqueov gubitak fokusa što se same nogometne igre tiče.