Bartomeu sprema Messiju beskonačan ugovor

Primera 12. stu 201911:37 > 11:45
David Ramos/Getty Images

Predsednik Barcelone Josep Maria Bartomeu istakao je da bi Lionel Messi mogao produžiti vjernost klubu na beskonačno, iako je već primpremljen teren za život poslije njega

Prvi čovek katalonskog kluba je tokom leta priznao da su određeni igrači dovedeni s ciljem da vode Barselonu kada Mesi ode, ali sada kaže da je siguran da će Argentinac biti tu barem još pet godina.

Definitivno će to biti želja svih strana ako Leo ima tu ambiciju da potpiše beskonačni ugovor. Na kraju je on taj koji mora odlučiti. Zaslužio je pravo odlučiti kada će završiti karijeru. Ali, kao što je rekao prije nekoliko godina, želi završiti karijeru u Barceloni. U sljedeće dvije ili tri sezone će ostati Leo Messi. Nema sumnje da je i dalje mlad i jak, kao i ambiciozan. To znači da će igrati za nas u sljedeće dve, tri, četiri ili pet godina. Nema sumnje oko toga, istakao je Bartomeu.

Uz to, Bartomeu vjeruje da će Messi ostati u klubu i po završetku karijere.

‘Ne sumnjam da će Messi nakon što završi karijeru nogometaša ostati povezan s klubom do kraja života. Prvenstveno jer je najbolji igrač u povijesti nogometa, a ovdje je igrao. Sumnjam da će netko drugi nadmašiti njegova dostignuća ili rekorde, kao i njegov talent, vodstvo i nadmoć koju ima u svijetu nogometa. Bit će povezan s Barcelonom do kraja života’, naglasio je Bartomeu.

Messijev sadašnji ugovor s katalonskim klubom istječe u ljeto 2021. godine, a on je na Camp Nou stigao kao 14-godišnjak 2001.