Legendarni veznjak Reala postao trener Almerije

Primera 5. stu 201910:55 > 10:59
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Bivši trener mlade reprezentacije Real Madrida Guti napustio je turskih velikana Bešiktaša krajem prošle sezone, a sada će se po prvi puta okušati u ulozi trenera

Almeria je potvrdila imenovanje bivšeg veznjaka Real Madrida Gutija kao svog novog trenera koji će zamijeniti otpuštenog Pedra Emanuela.

Odmah nakon što je klub potvrdio iznenadni odlazak Emanuela, napisali su na Twitteru: “Broj 14 viđen je kako leti iznad stadiona …”

Brojni mediji, uključujući i Marcu, interpretirali su to kao znak da je Guti – koji je slavno nosio dres s brojem 14 u Real Madridu – stigao na trenersko mjesto

Klub je nakon toga potvrdio da je Guti njihov ‘novi kralj’ putem objave na Twitteru – što će sjajnom umirovljenom veznjaku biti prvi angažman na klupi neke prve momčadi.

Bivši trener mlade reprezentacije Real Madrida Guti napustio je turskih velikana Bešiktaša krajem prošle sezone, gdje je jedno vrijeme bio pomoćnik Şenola Güneşa.

Andaluzijski klub je pet odigranih utakmica bez poraza i izgubio je samo dvije od svojih 14 ligaških utakmica do sada ove sezone – ali vodeći u ligi je Cadiz s 10 bodova prednosti nad Almeriom zbog čega su čelnici morali povući neke poteze, uključujući i smjenu trenera.