31.10.2019 | 21.09

Eibar u dodatku srušio Villarreal, vatreno na Mallorci

Uzbudljiva večer bila je na terenima španjolske La Lige

Nogometaši Eibara večeras su na svom terenu porazili Villarreal sa 2:1 u meču 11. kola španske La Lige.
Eibar je bio dosta bolji protivnik večeras i zasluženo je u sudačkoj nadoknadi došao do pobjede. Domaći su poveli u 62. minuti utakmice kada je Orellana upisao asistenciju, a gol je postigao Kike.

Iako Villarreal nije odigrao baš zapažen meč uspio je doći do izjednačenja u 88. minuti. Gerard Moreno izašao je sam ispred Dmitrovića i rutinski je pogodio za 1:1.

Činilo se da će to biti konačan rezultat utakmice, ali je Eibar u 95. minuti došao do pobjede. De Blasis je odlično centrirao, a gol za 2:1 i erupciju oduševljenja na tribinama postigao je Orellana.

Eibar je trenutno na 14. mjestu sa 12 bodova, dok je Villarreal sedmi sa pet bodova više.

Odličan susret večeras su odigrali Mallorca i Osasuna koji su podijelili bodove odigravši 2:2. Mallorca je vodila u dva navrata, ali je u završnici ostala bez pobjede.

Domaći su poveli u 21. minuti kada je Junior bio siguran s bijele točke, ali je Cardona poravnao na 1:1 u drugom dijelu. Mallorca je u 75. minuti ponovo povela iz penala, a gol je ovaj put dao Sevilla. No, samo dvije minute kasnije Garcia je postavio konačnih 2:2.

Osasuna je trenutno na devetom mjestu sa 15 bodova, dok Mallorca ima četiri boda manje i nalazi se na 17. poziciji.