Atletico konačno postigao više od jednog gola

Primera 26. lis 201923:14 > 23:21
Angel Martinez/Getty Images

Atletico Madrid je u 10. kolu La Lige na stadionu Wanda Metropolitano ugostio Athletic Bilbao i slavio sa 2:0.

#Sponzorprijenosa #DerbyBananas

Ekipa Diega Simeonea je vezala tri remija zaredom pa je pobjeda u ovom susretu bila imperativ.

Ipak, gosti su već u 2. minuti mogli do vodstva kada je Martinez pucao, ali je Jan Oblak sjajno intervenirao i izbacio loptu u korner.

Domaći su zatim zaigrali nešto bolje, a u 29. minuti su stigli i do vodstva kada je na asistenciju Angela Corree, Saul postigao gol za 1:0.

Bilbao je samo četiri minute nakon toga mogao do izjednačenja kada je Raul Garcia šutirao, a Oblak je ponovo sjajno obranio.

U nastavku su gosti ponovno mogli do izjednačenja kada je Iker Muniain imao veliku priliku, ali je bio neprecizan.

Kazna je stigla samo minutu kasnije kada je Alvaro Morata postigao gol za 2:0, a asistent je ponovo bio Correa.

Nakon toga je Atletico čuvao svoju prednost i na kraju stigao do pobjede nakon koje se izjednačio sa Barcelonom na vrhu tablice sa 19 bodova.