Čudesni Messi na dobrom putu da prestigne Pelea

Primera 14. lis 201918:16 > 18:22
Alex Caparros/Getty Images

Barcelonina zvijezda Lionel Messi na putu je da uništi dugogodišnji rekord koji se nekad smatrao nenadoknadivim.

643 gola postigao je Edson Arantes do Nascimiento, poznatiji kao Pele, u svojih 18 godina u brazilskom klubu Santos.

Sve do Messijevog dolaska na scenu nijedan igrač nije ozbiljnije zaprijetio da će nadmašiti trostrukog osvajača Svjetskog prvenstva po broju golova postignutih u dresu jednog kluba.

Međutim, Messi je protiv Seville u nedjelju postigao 604. gol u dresu Barcelone, pa se Peleu primaknuo na 39 golova.

Christian Petersen, Getty Images Sport

U 691 utakmici za Barcu, od kada je debitirao 2004. godine, Messi je postigao 420 golova u La Ligi, 112 u Ligi prvaka, 51 u Kupu Kralja, 13 u španjolskom Superkupu, pet u klupskom Svjetskom prvenstvu i tri u UEFA Superkupu.

S obzirom na to da je za Barcu postigao preko 40 golova u svakoj od posljednjih 10 sezona, čini se da bi Messi mogao prestići Brazilca već u ovoj sezoni.