Zbog politike, Katalonija zabranila igranje nogometa!

Primera 14. lis 201915:00 > 15:05
David Ramos, Getty Images

Katalonska nogometna organizacija obustavila je sve utakmice u regiji nakon današnje sudske odluke o zatvaranju devet katalonskih separatista.

Španjolski vrhovni sud osudio je separatističke vođe zbog njihove uloge u referendumu za neovisnost Katalonije koji je održan 2017.

Predstavnici nogometne organizacije Katalonije izjavili su kako je obustava utakmica njihov potez solidarnosti sa vođama te njihovim obiteljima. Odnosi se na sve utakmice nogometa i futsala, ali ne i na utakmice La Lige i utakmice španjolske nacionalne momčadi!

Danas je na presudu reagirala i FC Barcelona:

“Sada više nego ikada klub apelira na političke lidere da predvode dijalog i pregovorima riješe konflikt, čime bi se omogućilo puštanje osuđenih građanskih i političkih vođa. FC Barcelona izražava podršku i solidarnost s obiteljima onih kojima je oduzeta sloboda”, stoji u objavi.

In March 2018, Manchester City manager Pep Guardiola was fined by the Football Association for wearing a yellow ribbon, a symbol of support for independence in his native Catalonia.