Realov list piše o kaosu u Barci. Trebamo li vjerovati?

Primera 30. ruj 20199:30 > 9:36
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Nogometaši Barcelone pobijedili su Getafe u prošlom kolu La Lige, ali u klubu s Camp Noua i dalje stvari nisu idealne, štoviše - Marca tvrdi da su daleko od tog stanja.

Katalonci su loše započeli sezonu, između ostalog i zahvaljujući izostanku najboljeg igrača Lionela Messija, a kako navodi Marca (treba napomenuti, koju mnogi smatraju vrlo bliskom Realu iz Madrida) – gotovo svakog dana na površinu ispliva novi problem.

U subotu nakon duela s Getafeom iskusni Gerard Pique poslao je poruku vodstvu kluba i poručio im kako se uprava kod komunikacije s osobljem “može poslužiti i drugim sredstvima od onih kojima se služi”, ali nije precizirao na što točno misli.

Kada se dvoje ne žele posvađati, onda nema ni rasprave. Poznajemo klub, znamo kakvi su odnosi s medijima i znamo tko piše članke i kad nisu potpisani. Ne želimo svađe, jer naš cilj je biti što bolji na terenu. Ne želimo da itko izaziva svađe s problemima koji se nisu ni dogodili – naglasio je Pique.

Barcelona je tijekom ljeta na sve načine željela u svoje redove vratiti Neymara, međutim, nije postignut dogovor s čelnicima PSG-a, a epilog višemjesečnih pregovora napravio je još jedan problem u redovima prvaka Španjolske.

Katalonci su ostali bez vrhunskog napadača, a drugo, možda još nezgodnije –  neki igrači (Rakitić, Dembele, Semedo…) bili su ponuđeni Parižanima kao dio transfera Neymara i na taj način im je poslana poruka koliko klub na njih “ozbiljno” računa.

Getty Images/Aitor Alcalde

Marca navodi da to nije kraj mukama giganta s Camp Noua. Skupo plaćeni Ousmane Dembele je ove sezone već pretrpio dvije ozljede, nagađa se o nesportskom životu Arthura, Griezmann još nije na očekivanoj razini, a na sve to Messi se u prvom susretu nakon povratka na teren ponovo ozlijedio.

Barcelona je na startu Lige prvaka remizirala s Borussijom Dortmund (0:0), a u srijedu na svom stadionu dočekuje Inter iz Milana.

Momčad Ernesta Valverdea sljedećeg vikenda u La Ligi na Camp Nou igra sa Sevillom.