Primera 29. ruj 201923:24 > 23:25

Nakon dva poraza u nizu Sevilla je u 7. kolu Primere preokretom došla do pobjede 3:2 protiv Real Sociedada, koji je na stadion Sánchez Pizjuán stigao ohrabren pobjedama u posljednja tri prvenstvena susreta.

Real Sociedad je poveo u 4. minuti, a strijelac je bio Mikel Oyarzabal. Nolito je u 18. minuti donio izjednačenje Sevilli, a početkom drugog poluvremena Lucas Ocampos (47) donosi prednost domaćinu, da bi na 3:1 povisio Franco Vázquez (80). Pred kraj susreta, u 87. minuti, Portu je uspio ublažiti poraz gostujuće momčadi.

Mallorca je u nedjelju upisala novi poraz, te je ostala na predzadnjem mjestu. Nakon uvodne pobjede, Mallorca je upisala remi i pet poraza. U nedjelju je izgubila u gostima kod Alavésa sa 0-2.

Pogotke za Alavés postigli su Lucas Pérez (76-pen) i Joselu (86), a hrvatski napadač Ante Budimir, bivši nogometaš Lokomotive i zaprešićkog Intera, odigrao je cijeli susret za Mallorcu i u 10. minuti pogodio je stativu udarcem sa ruba 16-erca.

REZULTATI:
Espanyol – Valladolid 0-2 (Michel 25-pen, Plano 90+4)
Eibar – Celta Vigo 2-0 (Expósito 47, Orellana 60)
Alavés – Mallorca 2-0 (Pérez 76-pen, Joselu 86)
Levante – Osasuna 1-1 (Hernâni 4/ Rubén Garcia 57)
Sevilla – Real Sociedad 3-2 (Nolito 18, Ocampos 47, Vázquez 80/ Oyarzabal 4, Portu 87)