Sociedad nanio Atleticu prvi poraz sezone

Primera 14. ruj 201920:12 > 20:16
Juan Manuel Serrano Arce / Stringer

Real Sociedad je nastavio igrati u odličnoj formi, upisali su drugu pobjedu u četiri dosadašnje utakmice, no ovotjedno slavlje je i najveće, pobjeda 2:0 protiv madridskog Atletica.

Na obnovljenoj Anoeti u Sociedadu sastale su se dvije posve izjednačene momčadi, možda na papiru znatno skuplji Atletico, no na travnjaku novac nije igrao ulogu.

Real je odlično zatvarao prilaze prema svom golu dok je jednako uspješan u prvom dijelu dvoboja bio i Atletico. Stvari su se promijenile u nastavku kada su domaći unutar samo tri minute dvama pogocima odlučili pobjednika. Zabili su Martin Odegaard i Nacho Monreal. Atletico je pokušavao doći do tračka nade i barem jednog pogotka, međutim Real se odlično branio.

Atletico je zadržao vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici s devet bodova, Sociedad ima samo dva manje.