Hrvatski branič debitirao u pobjedi Rayo Vallecana

Primera 14. ruj 20199:03 > 9:07
sportklub

Hrvatski nogometni branič Antonio Milić debitirao je u petak za španjolskog drugoligaša Rayo Vallecano u pobjedi od 2-0 nad Racing Santanderom čime je otpočeo svoj željeni put prema zauzimanju mjesta u momčadi te budućem ulasku u Primeru.

Milić, 25-godišnji stoper, došao je prije dva tjedna iz belgijskog Anderlechta a trener Paco Jémez je bio poručio da će ga postepeno uvoditi u već uigranu momčad te mu objašnjavati što traži od njega. Na travnjak ga je poslao u 40. minuti kada mu je zapljeskalo 9.600 gledatelja na gotovo ispunjenom stadionu u Vallecasu, jugoistočnoj četvrti Madrida.

Milić, prvi put u bijelom dresu s crvenom ukošenom prugom, otišao je na svoju poziciju stopera pri rezultatu 1-0. U 16. minuti je branič Esteban Saveljich bio doveo domaćine u vodstvo.

“Bilo je super igrati, bila je to otvorena utakmica u kojoj smo većinu vremena imali kontrolu. Na kraju smo zasluženo pobijedili“, rekao je Milić nakon utakmice u razgovoru za Hinu.

Rayo je imao 60 posto loptu u svojim nogama. U 94. minuti je Racingov vratar Luca Zidane, sin Realovog trenera Zinedine Zidane, otišao u napad nakon jednog prekida nadajući se izjednačenju, no umjesto toga je Rayo oduzeo loptu pa se s trojicom igrača sjurio iz kontre prema nebranjenim vratima. “Desetka“ Bebé zabio je za konačnih 2-0.

Drago mi je da smo pobijedili i sačuvali nulu što meni kao obrambenom igraču puno znači“, istaknuo je Milić koji ima tri nastupa za reprezentaciju Hrvatske.

Doveden kako bi učvrstio zadnju liniju Rayo Vallecana, momčadi koja je lani ispala iz prve lige, svoj je zadatak obavio. Ovo je, naime, bila prva utakmica u početnih pet kola da Rayo nije primio gol. To je ujedno bila druga pobjeda pred domaćom publikom uz jedan remi dok je u gostima upisao po remi i poraz. Ispraćen aplauzom publike Milić je zadovoljan izišao sa stadiona u radničkoj četvrti među zgrade od crvene opeke. „Atmosfera je bila odlična. Nastavljamo dalje“, napomenuo je. Na kraju sezone nada se ulasku u Primeru.

“Svi igrači i treneri dišemo za taj povratak u prvu ligu. To je normalno prvi cilj budući da su prošle sezone bili ondje pa ćemo vidjeti. Nadolazeće utakmice pokazat će koliko i što možemo napraviti“, rekao je.

Rayo se s utakmicom više nalazi na 6. mjestu među 22 kluba. Trener Jémez je prije dva tjedna napomenuo kako je Segunda najbolja druga liga na svijetu. „Također je bolja i od mnogih prvih liga. Nikada nisam vidio natjecanje gdje osam ili devet klubova ima potencijal za ulazak u prvu ligu“, rekao je Jémez.

Milić je došao na jednogodišnju posudbu a madridski klub će na kraju sezone moći otkupiti njegov ugovor. “Namjeravam ostati, to je sigurno. Cilj mi je odigrati kvalitetnu sezonu, najbolje što budem mogao, da se pokažem i izborimo ulazak u prvu ligu. Te ako Bog da, da ostanem u klubu“, rekao je 190 centimetara visoki branič.

Milić je ponikao u Hajduku, a od 2015. do 2018. godine odigrao je 115 utakmica za belgijskog prvoligaša Ooestende dok je tijekom prošle sezone upisao 25 nastupa za Anderlecht. Ljetos je imao ponude iz Turske i španjolskog prvoligaša Valladolida, no na kraju se odlučio za Rayo.