The Sun: Real dogovorio dolazak zvijezde Chelseaja

Primera 11. ruj 201919:54 > 20:01
Michael Regan/Getty Images

Real Madrid je ovog ljeta doveo Edena Hazarda iz Chelseaja, a prema pisanju britanskog The Sun-a, Kraljevski klub je na dobrom putu da dovede još jednog igrača iz istog kluba.

Mike Hewitt, Getty Images

Naime, The Sun navodi da je Real dogovorio prelazak jednog od najtraženijih veznih igrača svijeta, N’Goloa Kantea.

Ovog ljeta je Real imao namjeru dovesti Francuza, ali u tome nije uspio. The Sun spominje i da je prema navodima španskog Defensa Centrala, Chelsea samo zbog zabrane dovođenja igrača nije htio pustiti Kantea.

Plavci su međutim prema pisanju britanskog lista sada postigli usmeni dogovor sa Realom prema kojem bi Kante trebao preseliti u Madrid sljedećeg ljeta.

Ipak, to ne znači da je sve završeno, ali Chelsea se obavezao Realu da će ga obavijestiti ukoliko stigne neka ponuda za Francuza ili ako ga prije toga odluči prodati.

Kante je prošle sezone bio jedan od najvažnijih igrača Chelseaja i odigrao je 53 utakmice i postigao je pet golova.