Tuga na Otoku: Velikan poslije 145 godina pred gašenjem

Premier League 26. kol 201913:42 > 13:46
Michael Steele/Getty Images

Nogometni klub Bolton nalazi se na korak od potpunog gašenja, budući da je posljednji u nizu pokušaja da se nađu novi vlasnici propao.

Wanderersi imaju rok do utorka u 17 sati po lokalnom vremenu ili da kompletiraju prodaju ili moraju pružiti valjan razlog za odlaganje, inače će biti izbačeni iz Engleske nogometne lige. To znači da će ispasti iz profesionalnih liga, budući su pod okriljem EFL rangovi engleskog nogometa od drugog do četvrtog.

Administratori su u ponedjeljak objavili da klub koji postoji već 145 godina nije u poziciji nastaviti s poslovanjem i da bi proces njegovog zatvaranja mogao biti započet u srijedu. To bi moglo dovesti do njegove likvidacije, a 150 ljudi će ostati bez posla.

Ukoliko ne dođe do promene mišljenja svih strana koje su umiješane, proces zatvaranja kluba i likvidacije Boltona će početi ovog tjedna“, rekao je administrator Boltona Paul Appleton.