Newcastle šokirao Tottenham usred Londona

Premier League 25. kol 201919:41 > 19:45
Michael Regan/Getty Images

Nogometaši Newcastle Uniteda ostvarili su danas prvu pobjedu ove sezone u Premiershipu. Oni su slavili u gostima protiv Tottenhama, a rezultat je bio 1:0.

Julian Finney, Getty Images Sport

Spursi su bili naravno veliki favoriti na ovom susretu, ali su ipak doživjeli poraz i to nakon jako slabe igre.

Gosti su bolje otvorili susret i prijetili su većinom iz kontri. Prvu dobru šansu imali su u 24. minuti, ali udarac Longstaffa sjajno brani Lloris. Samo tri minute kasnije ni Lloris nije mogao ništa jer je vodeći gol za Newcastle postigao Joelington.

Tottenham prvi put prijeti u 34. minuti i to preko Sona, ali golman gostiju Dubravka brani njegov udarac. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:1.

U drugom poluvremenu Tottenham je bacio sve karte u napad, ali nije stvorio mnogo šansi. Većinom su domaći tražili penale iz sumnjivih situacija, ali sudac Michael Dean se nije nijednom oglasio. Pijetlovi su stvorili dvije dobre prilike. Prvu preko Moure u 81., a drugu preko Keana u nadoknadi, ali do gola nisu mogli.