Niz od 853 dana na kušnji u derbiju s ludim rekordima

Clive Brunskill/Getty Images

U subotu od 18.30 sati uz prijenos na Sportklubu 1 čeka nas dvoboj jedine dvije momčadi sa stopostotnim učinkom u Premier ligi - Liverpoola i Arsenala.

Našalio se u najavi utakmice trener Arsenala Unai Emery kako bi volio da nikad ne igra protiv Liverpoola.

Ne čudi takva izjava kada se zna da Redsi u zadnjih osam utakmica protiv Topnika ne znaju za poraz – imaju četiri pobjede uz četiri remija. Arsenal je bez pobjede na Anfieldu u posljednjih šest utakmica, a u svakoj su primili najmanje dva gola. Ukupno su vadili 22 puta loptu iz mreže u tih šest utakmica.

Također, baš u dvobojima ova dva kluba palo je najviše golova, kada su je u pitanju Premier liga – 155 golova u 54 utakmice. Nijedan dvoboj nije kao ovaj kada su u pitanju i hat-trickovi. Vidjeli smo u njihovim međusobnim dvobojima čak šest hat-trickova, a Andrej Aršavin 2009. četiri puta je tresao mrežu Redsa.

Jedini koji je zabio dva hat-tricka u ovim derbijima, ujedno je autor i najbržeg. Riječ je o Robbieju Fowleru kojem je 1994. za tri gola trebalo četiri minute i 33 sekune.

Danas nema sumnje da Topnici najviše strahuju od Roberta Firmina koji je zabio sva četiri nastupa protiv njih na Anfieldu, a ukupno im je zabio osam golova u osam utakmica. Samo je Fowler zabio više u derbijima, devet, ali u 13 utakmica. Brazilac je inače jedan gol udaljen od toga da postane prvi Brazilac koji je zabio 50 golova u Premier ligi.

Za kraj spomenimo kako Livepool na Anfieldu za poraz ne zna 41 utakmicu, odnosno od poraza protiv Crystala Palacea 1:2 prije dvije godine i 123 dana.