Twitter i United na sastanku zbog Pogbe

David Rogers/Getty Images

Čelnici Twittera pozvali su Manchester Uniteda i predstavnike kampanje 'Kick It Out' na sastanak poslije vrijeđanja na rasnoj osnovi koje je na toj društvenoj mreži pretrpio Paul Pogba.

Francuz se našao na meti rasnih uvreda na društvenim mrežama poslije promašenog penala na utakmici s Wolvesima.

Nekolicina Pogbinih suigrača su osudila zlostavljanje, dok je izbornik ženske reprezentacije Engleske Phil Neville poručio nogometašima da bi trebali bojkotirati društvene mreže.

Iz Twittera su poslije svega što se dogodilo poručili da će se sastati s Unitedom da bi pokazali da se radi na borbi protiv zlostavljanja.

– Oduvijek smo održavali otvoren i zdrav dijalog s našim partnerima, ali znamo da moramo napraviti više da bismo zaštitili svoje korisnike. Rasističkom ponašanju nema mjesta na našoj platformi i oštro ga osuđujemo. U sljedećih nekoliko tjedana, predstavnici Twittera će se sastati s Manchester Unitedom, članovima ‚Kick It Out‘ i ostalim zainteresiranim stranama iz civilnog društva koje su voljne čuti o proaktivnom radu kojim se Twitter bavi kako bi se izborilo s rasističkim uvredama koje su upućene pojedinim nogometašima u Velikoj Britaniji. Radujemo se što ćemo bliskije raditi s našim partnerima da bismo razvili rješenja za ovaj problem – stoji u priopćenju Twitera.

Pravila Twittera zabranjuju korisnicima promociju nasilja, prijetnji ili zlostavljanja ljudi na osnovu njihove rasne ili etničke pripadnosti. Od 2018. godine za 45 posoto je povećan broj naloga koji su suspendirani zbog zlostavljanja, a utrostručen je broj onih koji su kažnjeni u roku od 24 sata otkako su njihovi tvitovi prijavljeni.

S druge strane, Facebook je objavio da će uložiti napor u razvijanje alata i tehnologija kojima će spriječiti zlostavljanje, a da će onima koji krše pravila doživotno biti zabranjen pristup.