Žrtva novog rasističkog napada je Paul Pogba

Premier League 20. kol 201918:59 > 19:10
Getty Image/ Michael Regan

Pojedinci su bili toliko zgroženi jučerašnjim promašenim penalom Francuza, da su svoje frustracije iskalili vrijeđajući ga na rasnoj osnovi

Dan Mullan/Getty Images

Manchester United sinoć je na Molineuxu gostovao kod Wolverhamptona u zadnjoj utakmici drugog kola Premir lige. Dvoboj je završio 1:1.

Međutim, nije moralo tako završiti. Paul Pogba je pri rezultatu 1:1 najprije izbprio kazneni udarac, nakon toga ga sam izveo. No, portugalski vratar Rui Patricio sjajno mu je obranio. Tako je United ostao bez punog plijena.

Ogorčeni navijači iskalili su se nakon utakmice na Paulu Pogbi preko Twittera vrijeđajući ga na rasnoj osnovi.

‘Pogba, ti jebena crnčugo’, ‘Pogba je crnčuga’, ‘Pogba, jebena debela crnčugo’… neke su od najtežih uvreda na račun francuskog veznjaka.

Iako su poruke brzo obrisane, još je brže stiglo priopćenje iz Manchester Uniteda.

‘Osobe koje su izrazile takva uvjerenja ne reprezentiraju vrijednosti našeg velikog kluba i ohrabrujuće je vidjeti da je velika većina navijača osudila njihove poruke na društvenim mrežama. Manchester United ima nultu toleranciju prema bilo kom obliku rasizma i diskriminacije i posvećeni smo našoj kampanji #AllRedAllEqual. Pažljivo ćemo raditi na identifikaciji onih koji su poslali rasističke poruke, a ohrabrujemo i kompanije, vlasnike društvenih medija da poduzmu odgovarajuće akcije u ovakvim situacijama.’

Pogbu su i suigrači iskazali podršku, oglasili su se Rashford inova akvizicija Maguire.

‘Dosta je bilo, ovo mora prestati. Paul Pogba je veliki dio obitelji Manchester United. Napadnete li jednog, napali ste nas sve’, rekao je Rashford.

Maguire je dodao: ‘Odvratno. Društvene mreže moraju napraviti nešto povodom ovakvih situacija. Svaki otvoreni nalog treba verificiran brojem putovnice ili vozačke dozvole. Zaustavimo ove patetične trolove da putem brojnih naloga vrijeđaju ljude.’