19.08.2019 | 23.33

Wolvesi i United podijelili bodove- rekord Wolvesa

Manchester United

U zadnjoj utakmici drugog kola Premier lige, Wolverhampton i Manchester United odigrali su bez pobjednika

Antoni Marsijal

Getty Images Sport, Richard Heathcote

Sinoć se na Molineuxu odigrala posljednja utakmica drugog kola engleske Premier lige. Wolverhampton je ugostio Manchester United. Wolvesi su u utakmicu ušli nakon remija protiv Leicestera, dok je United na Old Traffordu s 4:0 Chelsea.

Bilo je stoga zanimljivo vidjeti kako će United reagirati protiv čvrste momčadi na gostujućem terenu i dobro su počeli. Nakon sjajne akcije Rashforda i Martiala u 27. minuti, potonji je zakucao loptu ljevicom pod gredu za 0:1. Wolverhampton je prepustio posjed Unitedu, bez neke ozbiljnije napadačke igre.

U nastavku su se stvari promijenile. Najprije je nakon slobodnog udarca Moutinha glavom vratnicu pogodio Jimenez, da bi u 55. minuti opet na asistenciju Moutinha, fantastičan dalekometni udarac uputio Ruben Neves i zabio za 1:1. U 68. minuti Paul Pogba je iznudio jedanaesterac koji je odlučio sam i izvesti, no Rui Patricio ga je pročitao i upisao vrhunsku obranu.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa su Wolverhampton i Manchester drugo kolo novog izdanja Premier lige zaključili miroljubivo, podjelom bodova. Tako je Wolverhampton postao prva momčad koja se vratila iz zaostatka i izbjegla poraz protiv Manchester Uniteda u tri premierligaške utakmice u nizu.