Topnici preko Burnleya do druge pobjede

Premier League 17. kol 201915:29 > 15:45
Julian Finney, Getty Images

Nogometaši Arsenala na Emiratesu su pobijedili Burnley 2:! u prvoj utakmici drugog kola Premier Lige

Nakon što su u prvom kolu u gostima svladali Newcastle, nogometaši Arsenala dočekali su Burnley na Emiratesu u prvoj utakmici drugog kola Premier lige i slavili s minimalnih 2:1.

Topnike je u vodstvo doveo Lacazette u 13. minuti utakmice. Međutim, do kraja poluvremena gosti su izjednačili preko Ashleya Barnesa u 43. minuti. To je već treći gol Barnesa u drugoj utakmici.

Ipak, u nastavku je Arsenal došao do još jednog pogotka i to preko drugog napadača Pierre-Emericka Aubameyanga u 64. minuti i tu prednost od 2:1 zadržali do kraja utakmice. To je Aubameyangu sedmi gol u četiri utakmice protiv Burnleya.

U svemu treba izdvojiti i dvije asistencije Danija Ceballosa, novog igrača Arsenala koji je stigao iz Reala.

Arsenal je u ovom trenutku vodeća momčad, ali Liverpool igra od 16h, a veliki derbi City i Tottenham u 18.30h.