Lampard o dvije lekcije koje je naučio na Old Traffordu

Michael Regan/Getty Images

Trener Chelseaja Frank Lampard rekao je da je naučio lekciju iz nedjeljnog poraza od Manchester Uniteda na startu Premier lige i poručio svojim igračima da očekuje njihov odgovor u borbi za Uefin Superkup s Liverpoolom.

Chelsea su poraženi rezultatom 4:0 na Old Traffordu, a u srijedu ih čeka susret s Liverpoolom u Istanbulu.

– Optimist sam jer verujem u svoje igrače. Što se tiče poraza na Old Traffordu mislim da uvijek kao trener učite. Bila je to jasna lekcija za sve, ako napravite greške u obrani protiv dobrih momčadi, to će vas koštati. Druga poruka koju sam imao za igrače jest da je bilo mnogo dobrih stvari na toj utakmice, zbog načina na koji smo igrali, ako oduzmete greške kod njihovih golova – rekao je Lampard.

Chelsea, koji je pobijedio Arsenal u finalu Europske lige prošle sezone, pokušat će drugi put u povijesti osvojiti Uefin superkup. Londonski klub je pobijedio Real 1:0 u Monacu 1998. godine, ali je potom doživio dva poraza – 2012. godine od Atletica 4:1, a zatim i sljedeće godine od Bayerna nakon izvođenja penala. Lampard je branio boje Chelseaja na obje te utakmice, pa zato ima dodatni motiv.

– Trofej mnogo znači klubu, znam jer smo izgubili dvije utakmice Superkupa. Razumijem osjećaj kada vrijedno radite pred ovu utakmice i dajete sve od sebe da biste pobijedili. To bi bio još jedan trofej za klub i dat će nam osjećaj da ako možemo pobijediti Liverpool i osvojimo ga da možemo još mnogo toga – naglasio je Lampard.

Uefin superkup između Liverpoola i Chelseaja igra se u srijedu od 21 sat u Istanbulu.