City otvara sezonu u Londonu, Pep oprezan u najavama

Premier League 10. kol 20199:55 > 9:58
Michael Regan/Getty Images

Od 13:30 sati počinje subotnji program u Premier ligi, a prvu utakmicu dana igraju West Ham i Manchester City.

Branitelj naslova Manchester City sezonu otvara na Olimpijskom stadionu u Londonu, a protivnik im je momčad West Hama.

“Čekićari” su prošle sezone osvojili deseto mjesto u prvenstvu i ove sezone imaju ambicije pod vodstvom Manuela Pellegrinija napraviti iskorak. S obzirom da je West Ham dosta ulagao u novu momčad, došli su odlični napadač Sebastien Haller koji je prošle sezone postigao 19 golova u Eintrachtu, a i odlično pojačanje je nekadašnji veznjak Villarreala Fornals.

Jedini veći odlazak iz kluba je prodaja Marka Arnautovića, austrijskog nogometaša koji je bio najubojitiji napadač proteklih sezona u West Hamu, a kojeg je u London doveo bivši menadžer Slaven Bilić.

Alex Morton/Getty Images

Čileanski stručnjak zadovoljan je obavljenim poslom u prijelaznom roku, a otvaranje sezone je najavio vrlo hrabro.

Kao prvo, ne bojimo se prvaka koliko god je svaka nova utakmica protiv Cityja izuzetno teška. Ali, sretan sam jer imam momčad kakvu sam želio. Na svakoj poziciji imamo dva, ali dva vrlo jaka igrača. Spremni smo za novi početak”, rekao je Pellegrini.

Manchester City je prošle sezone osvojio naslov nakon velike i neizvjesne borbe s Liverpoolom. Momčad Jurgena Kloppa nije dala “disati” Pepovom “stroju”, ali City je stalnim pobjedama održao prednost i došao do titule prvaka.

Prošlog vikenda City i Liverpool su igrali Community Shield, a momčad iz Manchestera je slavila nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Momčad Pepa Guardiole i ove sezone je glavni kandidat za naslov, a čelnici Cityja su uoči nove sezone marljivo radili kako bi španjolskom menadžeru doveli igrače na koje je ciljao.

Od velikih pojačanja došli su Rodri Hernandez iz madridskog Atletica i Joao Cancelo iz Juventusa. Etihad su napustili od zvučnijih imena Delph i Kompany.

Španjolski trener oprezno je najavio novu sezonu, svjestan koliko je teško još jednom obraniti naslov.

Jedna je stvar sigurna, neću nikakve titule i trofeje najavljivati. To bi bilo neozbiljno. Naš je fokus biti bolji nego prošle sezone i stvarno idemo utakmicu po utakmicu. I svaka je teška, pogotovo u gostima”, rekao je Guardiola.

West Ham – Manchester City pogledajte na Sportklubu 1 od 13:30 sati.