Službeno: Juve prodao napadača za 30 mil. €

Enrico Locci/Getty Images

Napadač Juventusa Moise Kean od nedjelje je i službeno novi igrač Evertona, potvrdio je klub sa Goodisona.

Kean je prošao liječničke preglede i potom potpisao ugovor do 2024. Klub iz Liverpoola je platio 30 milijuna eura, plus deset milijuna eura za raznorazne bonuse.

Talijan će zarađivati oko tri milijuna eura po sezoni, a iako u ugovoru nema opcije otkupa, Juventus će imati priliku izjednačiti bilo koju ponudu ako i kada Everton u budućnosti proda Keana.

Mladi nogometaš je prošle sezone skrenuo pažnju postigavši dva gola u tri utakmice u Serie A, odnosno ukupno sedam u 17 utakmica u svim natjecanjima.

Upisao je i tri utakmice u seniorskoj reprezentaciji Italije i postigao je dva gola.

Klub iz Liverpoola je ovog ljeta angažirao Fabiana Delpha iz Manchester Cityja, Andrea Gomesa iz Barcelone, Jean-Philippea Gbamina iz Mainza i Jonasa Lössla iz Huddersfielda.

Juve je pak i službeno zgotovio prvi posao u Engleskoj, a još se u Premier ligu očekuju transferi Paula Dybale i Joaoa Cancela.