Arsenal srušio klupski, a Nicolas Pepe afrički rekord!

Carlos Rodrigues / Stringer

Navijači Arsenala napokon mogu odahnuti, njihov klub doveo je igrača kojeg su željeli mnogi veliki klubovi.

Nicolas Pepe novi je igrač Arsenala.

Dvadeset četverogodišnji igrač s Obale Bjelokosti dolazi iz francuskog Lillea u rekordnom transferu za Topnike. Arsenal će platiti 80 milijuna eura za igračeve usluge čime je srušen rekord postavljen ne tako davno, Pierre-Emerick Aubameyang koštao je čelnike kluba s Emiratesa 64 milijuna eura.

Pepe će nositi dres s brojem 19, a predstavlja četvrto ovoljetno pojačanje Arsenala. Ranije je na posudbu iz Reala stigao Dani Ceballos, za sedam milijuna eura kupljen je Gabriel Martinelli dok je 30 milijuna eura plaćeno za braniča Williama Salibu koji je stigao iz Saint-Etiennea.

Interesantno, Pepe je istovremeno postao i najskuplji afrički igrač svih vremena, do sada je tu titulu držao Riyad Mahrez kojeg je Manchester City doveo za iznos od 68 milijuna eura uplaćenih Leicester Cityju.