Maguire poručio Leicesteru: Želim u United!

Premier League 15. srp 201918:12 > 18:14
Mark Runnacles/Getty Images

Defanzivac Leicester Citya Harry Maguire obavijestio je taj klub da želi preseliti u Manchester United, koji je pokazao veliko zanimanje za njega, javlja Sky Sports.

Bryn Lennon/Getty Images

Kako taj medij otkriva, sjajni stoper je to priopćio tijekom sastanka na pripremama u Francuskoj kojem su prisustvovali menadžer Brendan Rogers i suigrači, pa sad ostaje pitanje što će se dogoditi sljedećih dana.

Leicester za sad odolijeva ponudama Crvenih vragova, jedna od njih je iznosila i čitavih 70 milijuna funti, ali je jasno da će na upravi biti sve veći pritisak kako vrijeme bude odmicalo. I od strane Uniteda i od strane Maguirea.

Klub sa Old Trafforda odlučio je pojačati zadnju liniju, a poslije dovođenja Arona Wan-Bissake iz Crystal Palacea za 50 milijuna, Maguire je glavna meta.

Stameni Englez, rođen prije 26 godina u Sheffildeu, ima ugovor sa ‘Lisicama’ do 2023. godine. U taj klub stigao je prije dvije godine iz Hull Citya za 13.7 milijuna eura, pa je jasno da je Leicester tada napravio izuzetno dobar posao.

Ukoliko do transfera dođe, nema sumnje da će Maguire stati u red najskupljih defanzivaca na svijetu, a možda čak i najskuplji.

Trenutno taj status ima Virgil van Dajk, koji je prije 18 mjeseci za 85 milijuna eura prešao iz Southamptona u Liverpool.