Andre Gomes je Evertonov, Barci 22 milijuna funti

Premier League 25. lip 201922:03 > 22:09
Shaun Botterill/Getty Images

Portuglaski reprezentativac Andre Gomesod utorka navečer i službeno je u vlasništvu Evertona, potvrdio je klub sa Goodisona.

Dvadesetpetogodišnji centralni vezni igrač je prošlu sezonu proveo u dresu Evertona kao posuđen igrač igrač Barcelone, a Englezi su iskoristili opciju i za 22 milijuna funti otkupili njegov ugovor.

Gomesje potpisao ugovor do 2024. godine.

Stvarno sam sretan što sam potpisao ugovor sa Evertonom. Nije mi se bilo teško odlučiti, to je bila jednostavna odluka. Znam da je klub uložio ogroman napor da me potpiše i vrlo sam im zahvalan. Rekao sam tokom godine da se osjećam kao dio obitelji i to mi je najvažnije. Prošla sezone je za mene bila stvarno dobro iskustvo. Želio sam se osjećati dijelom nečeg posebnog i to sam ovdje našao. Svi smo ambiciozni i uzbuđeni zbog novog početka,” poručio je Gomes.

Portugalac je karijeru počeo u Benfici, a kasnije je igrao za Valenciju, iz koje je 2016. otišao u Barcelonu. Međutim, u katalonskom klubu se nije uspio izboriti za značajniju ulogu i u ljeto 2018. posuđen je Evertonu za koji je postigao jedan gol u 27 utakmica u Premier ligi.

Barselona je u utorak prodala još jednog izuzetno kvalitetnog igrača koji nije mogao da se izbori za mesto u prvom timu.