Službeno: Čech se vratio u Chelsea

Mike Hewitt Getty Images Sport

Legendarni golman Petr Čech u petak se i službeno vratio u Chelsea. Bivši čuvar mreže Plavaca bit će tehnički direktor kluba i imat će savjetodavnu ulogu.

Čech će tako preuzeti dužnosti Michaela Emenala, koji se s te pozicije povukao 2017. godine, a do sada mu nije pronađena zamjena.

– Petrov primarni posao bit će davati savjete u svim nogometnim pitanjima u klubu, a očekuje se da pomogne i po pitanju odnosa između prve i ostalih momčadi, kako bi sve funkcioniralo zajedno – navodi se u priopćenju.

Pregovori oko Čechovog povratka na Stamford Bridge počeli su prije nekoliko mjeseci, a intenzivirani su onog trenutka kada je odigrao posljednju utakmicu za Arsenal. Topnici su u finalu Europske lige izgubili upravo od Chelseaja.

– Privilegiran sam što sam dobio ovu priliku, želim pomoći klubu da stvori sve uvjete kako bi se i dalje ostvarivali uspjesi na koje smo navikli u posljednjih 15 godina. Radujem se novim izazovima i nadam se da ću svoje znanje i iskustvo iskoristiti na pravi način – kazao je Čeh.

Iskusni Čeh je na golu Plavaca bio od 2004. do 2015. godine.