Dvostruki prvak Europe iznajmio stadion na 250 godina

Nathan Stirk, Getty Images Sport

Engleski klub Nottingham Forest objavio je da je postigao dogovor o iznajmljivanju stadiona City Ground na duži vremenski period.

To razdoblje iznosi čak 250 godina. Naime, na toliko je potpisan ugovor o iznajmljivanju, koji je odobren od gradskih vlasti.

Klub je inače vlasnik zemljišta na kome je izgrađen spomenuti stadion, daleke 1898.

Trenutno mu je kapacitet 30.000 gledatelja, ali plan kluba je da se kapacitet proširi, tako što će se proširiti postojeće tribine i izgraditi jedna potpuno nova.

Klub je trenutno pod 50-godišnjim ugovorom o iznajmljivanju, ali novi im garantira da rade planove na još duže staze.

Nottingham Forest jednom je bio prvak Engleske (1978.), a ima dva osvojena Kupa prvaka (1979. i 1980.).