Jose Mourinho u stilu Krune Jurčića

Premier League 12. lip 201915:14 > 15:32
Foto: Jasper Juinen/Getty Images

U zadnje vrijeme nagađanja o tome tko će biti novi trener Chelseaja ne prestaju. Niz je imena koja se spominju, iako još nije sigurno niti da će Maurizio Sarri otići sa Stamford Bridgea.

Od toga da će klub zajednički preuzeti legendarni Chelseajev dvojac, Lampard i Terry, preko talentiranog Ajaxova stručnjaka Erika ten Haga, do Rafe Beniteza. Sve su to imena koja se navode u kuloarima kao mogući Sarrijevi nasljednici.

Najnovije među njima, ipak izaziva posebnu pažnju. Naime, u posljednjih nekoliko sati Twitter gori zbog objava o novom povratku Josea Mourinha na klupu Bluesa. Bila bi to treća suradnja ‘posebnog’ s Romanom Abramovičem. Prvi put je Mourinho sjeo na klupu londonskih Plavaca 1. srpnja 2004. godine i zadržao se do 20. rujna 2007. Nakon epizoda u milanskom Interu i madridskom Realu, Portugalac se 1. srpnja 2013. ponovno vratio na klupu Chelseaja i tamo se zadržao do prosinca 2015. Nakon toga otišao je u Manchester gdje je dobio otkaz u prosincu prošle godine i od tada je bez posla.

Cijelo to vrijeme Mourinho se dovodio u vezu s pojedinim klubovima, čak i sa sve izglednijim novim klubom aktualnog trenera Chelseaja, Maurizija Sarrija, Juventusom. Danas se ipak povezuje s ekipom s kojom je ostvario niz uspjeha. Special one je s Chelseajom do sada u dva mandata uzeo tri naslova prvaka Engleske, FA Cup, i tri liga kupa. Osim toga, Mourinho ima dva naslova prvaka Europe, s Portom i Interom, Europsku ligu s Manchester Unitedom, osvojio je talijansko i španjolsko prvenstvo i kup i niz drugih trofeja koji broje ukupno 33. Uz sve to, Portugalac je četiri puta izabran za najboljeg trenera, po jednom u Portu, Chelseaju, Interu i Real Madridu.

Ako se doista ovo pokaže istinitim i Mou i treći puta sjedne na klupu Plavaca, mogli bi slobodno reći da se ponavlja slučaj Kruno Jurčić. Naime, bivši hrvatski reprezentativac i danas trener, tri puta se vraćao na klupu zagrebačkog Dinama.
Naravno, tu špekulacijama nije kraj jer se Mourinho spominje i u kontekstu Newcastle Uniteda, kao želja potencijalno novog predsjednika svraka, inače rođaka vlasnika Manchester Cityja. Kada bi došlo do toga, nagađa se da bi sadašnji trener Newcastlea Rafa Benitez postao novi trener Chelseaja.