Arsenal potjerao bivšeg napadača Uniteda

sportklub

Arsenal je započeo čistku kadra te postepeno popunjavanje momčadi za novu sezonu.

Nekadašnji napadač Manchester Uniteda, Danny Wellbeck neće dobiti novi ugovor u Londonu. Igrač koji je karijeru započeo na Old Traffordu još kao tinejdžer prešao je u redove londonskog kluba 2014. godine. Međutim, vrijeme koje je proveo u glavnom gradu Velike Britanije neće pamtiti po dobrome, ponajviše zbog niza teških ozljeda.

Pored Wellbecka od dresa Arsenala opraštaju se Petr Cech (mirovina) i švicarski veteran Stephan Lichsteiner koji je lani stigao iz Juventusa s jednogodišnjim ugovorom, no očito jest kako na Emiratesu i nisu s njim bili prezadovoljni. Igrač koji je još ranije odlučio napustiti Arsenal jest velški reprezentativac Aaron Ramsey koji kao slobodan igrač prelazi u redove Juventusa.

Unai Emery najavio je pojačanja, međutim još uvijek nije izvjesno tko će pojačati Topnike te hoće li biti potrebno prodati ponekog igrača da bi se dolasci mogli financirati.