Još godinu dana zabave u Leedsu, Bielsa ostaje

Premier League 28. svi 201913:12 > 13:22
Gareth Copley/Getty Images

Trener Leedsa Marcelo Bielsa će i dalje biti na čelu stručnog stožera tog kluba. Bjelsa je ove sezone Leeds doveo do polufinala doigravanja gdje je ispao od Derbyja.

Premier liga se na Elland Roadu ne igra još od 2004. godine, pa 63-godišnji Marcelo Bielsa i dalje ima nedovršenog posla sa Leedsom. On se dogovorio s prvim čovjekom Leedsa Andreom Radrizzanijem da će iskoristiti opciju u ugovoru i produžiti suradnju do 2020. godine.

– Blizu smo bili ove sezone, a sljedeće ćemo raditi još jače kako bismo došli do cilja. Prezadovoljan sam da je Marcelo odlučio ostati s nama još godinu dana – rekao je Radrizzani.

Bielsa je u Leeds došao prije godinu dana i bit će tek drugi trener od Briana McDermotta koji je vodio klub dvije godine uzastopno. Brian je to radio od 2012. do 2014. godine. Argenitnac Marcelo Bielsa je do sada vodio Lille, Lazio, Marseille, Bilbao, Espanyol, a bio je i izbornik Čilea i Argentine.

Bielsa je ove godine došao na naslovne strane svih svjetskih sportskih medija kada je naredio svojim igračima da namjerno prime gol protiv Aston Ville jer su prethodno došli u prednost golom kada su igrači Aston Ville stali zbog ozlijeđenog suigrača.