Zašto princ navija za Aston Villu – voli adrenalin!

Premier League 27. svi 201918:19 > 18:24
sportklub

U veljači ove godine u tamošnjoj nogometnoj javnosti istaknuo se oštro kritiziravši domaće klubove. Naime, zamjerio im je način na koji postupaju s mladim nogometašima

Aston Villa nakon 2016. igrat će Premier ligu. U odlučujućem okršaju na Wembleyu pobijedila je Derby (2-1) u napetoj utakmici.

Nakon ostvarenog uspjeha, u kadru prijenosa na Sportklubu mogli ste vidjeti vrlo poznatu osobu. Riječ je o princu Williamu, vojvodi od Cambridgea, starijem sinu britanskog prijestolonasljednika princa Charlesa.

Istaknuti pripadnik kraljevske obitelji u nekoliko navrata viđen je kako burno i emotivno reagira na podržaje s terena, a veliko oduševljenje nije uspio sakriti ni po posljednjem sudačkom zvižduku.

Pitanje koje se neizostavno nametalo bilo jest kako to da se ovaj 36-godišnjak – rođen u Londonu i školovan u obližnjem Berkshireu – odlučio navijati za klub udaljen 140 kilometara, iz potpuno druge regije?

Odgovor na to pitanje dao je sam princ još 2015. godine, a prilično je zanimljiv:

– Jednom davno u školi vrlo sam zainteresirao za nogomet. Tražio sam klub za koji bih navijao. Svi kolege bili su pristalice Man Uniteda i Chelseaja, a ja nisam htio neki tako uobičajeni odabir – započeo je princ, koji je tijekom školovanja i sam igrao nogomet, a od 2006. godine je predsjednik Engleskog nogometnog saveza!

– Htio sam klub koji je bliži sredini ljestvice, tako da bi navijanje za njega bilo napetnije, nudilo više emotivnih oscilacija – otkrio je prije četiri godine William pa zaključio:

– Aston Villa je uvijek bila klub s bogatom povijesti. Neki moji odlični prijatelji su navijači Ville, a jedna od prvih utakmica FA kupa kojoj sam prisustvovao bila je ona između Bolotna i Aston Ville 2000. godine. Bilo je fantastično, sjedio sam s prijateljima, bili smo odjeveni kao pravi navijači, osjetio sam posebnu povezanost, pravo drugarstvo.

Princ William u veljači ove godine u tamošnjoj nogometnoj javnosti istaknuo se oštro kritiziravši domaće klubove. Naime, zamjerio im je način na koji postupaju s mladim nogometašima kada se utvrdi da oni neće moći pratiti razinu zacrtanu od klupskog vodstva.

– Riječ je o zanemarivanju dužnosti. Klubovi moraju prestati tretirati igrače kao financijsku imovinu – rekao je tada.