I Kalinić slavi: Aston Villa se vratila u Premier ligu!

Mike Hewitt/Getty Images

Aston Villa nakon tri godine vraća se u Premier ligu nakon što su na Wembleyu pred više od 85,000 gledatelja pobijedili Derby County.

Aston Villa je u finalu doigravanja za Premier ligu na Wembleyu pobijedila Derby County 2:1 te se nakon 2016. vraća među najbolje momčadi Engleske.

Villa je tako dobila najbogatiju utakmicu u povijesti sporta i zaradila nevjerojatnih 190 milijuna eura. Derby će pak čekati neku novu priliku za povratak u Premier ligu u kojoj nisu bili od 2008.

Malo smo dobrog nogometa vidjeli u prvih 45 minuta, gdje je Aston Villa u samoj završnici preko El-Ghazija stigla do vodstva 1:0.

Početak nastavka donio je grubu igru s obje strane, a na novi gol čekali smo do 59. minute kada je McGinn iskoristio gređku Roosa i pogodio za 2:0.

Derby je nakon toga očekivano sve bacio na napad, a nadu im je golom u 82. minuti vratio Waghorn, no do kraja se rezultat više nije mijenjao.

Hrvatska reprezentativna jedinica Lovre Kalinić utakmicu je gledao s klupe za pričuve.

Uz Aston Villu već ranije Premier ligu su osigurali Norwich i Sheffield United.