Pochettino otvorio dušu o odlasku iz Tottenhama

Premier League 24. svi 201914:04 > 14:13
Laurence Griffiths/Getty Images

U posljednje vrijeme puno se piše o jednom od najpopularnijih trenera svijeta. Najviše pažnje izazivaju napisi po kojima će Mauricio Pochettino klupu Tottenhama zamijeniti klupom nekog jačeg i rastrošnijeg kluba...

U sezoni u kojoj Tottenham nije doveo nijedno pojačanje, u sezoni u kojoj se prelazak na novi stadion odgađao nekoliko puta i u sezoni u kojoj su Spursi imali pregršt umornih i ozlijeđenih, Pochettino je odveo momčad do finala Lige prvaka!

Zbog toga je dobio svu pažnju svijeta među onima koji su je spremni davati nadarenim i znanjem obdarenim trenrima. Argentinac je i sam po ulasku u finale rekao kako će se ozbiljno zapitati treba li ostati u Londonu ako osvoji Ligu prvaka, što su mnogi protumačili kao signal da napušta sadašnji klub.

Mediji u Italiji već tjednima spekuliraju kako će prijeći u Juventus koji je nedavno otpustio Allegrija i još uvijek nije zaposlio novog trenera.

– S Tottenhamom treba napraviti još puno posla. Motiviran sam da ostanem u klubu i omogućim mu da osvoji ono što zaslužuje! – započeo je Pochettino u razgovoru za Talk Sport pa nastavio:

– Sad je važno samo finale LP, a onda ću s Levyjem (vlasnik Spursa, op.a.) razgovarati kako ćemo izgraditi taj sljedeći korak. Moramo se upoznati s njegovim zamislima o sljedećoj fazi – zaključio je Argentinac koji je hvalio Tottenhamov novi stadion kao i sve ostale uvjete u kojima radi klub sa sjevera Londona.

Finale Lige prvaka na rasporedu je 1. lipnja, a protivnik je Liverpool. Poch je izjavio kako se nada da će Harry Kane biti spreman za tu utakmicu, koja se igra na stadionu Wanda metropolitano u Madridu.