Uefa proglasila City krivim, u klubu bijesni!

Premier League 16. svi 201911:05 > 11:07
Printscreen

Manchester City optužio je Komisiju za financijsku kontrolu Uefe da protiv kluba vodi 'neprijateljski proces' nakon što je istraga o navodnom kršenju financijskog fair playa prebačena na odluku Sudskoj komisiju Uefe.

Europska nogometna unija potvrdila je u utorak da je slučaj Manchester Cityja proslijeđen Sudskoj komisiju Uefe na konačnu odluku nakon zaključaka do kojih je došla komisija od osam članova koju je kao glavni istražitelj predvodio bivši premijer Belgije Ives Laterne.

– Komisija za financijsku kontrolu pokrenula je istragu protiv Manchster Cityja 7. ožujka 2019. godine. Glavni istražitelj je, nakon konzultacija sa svim članovima nezavisnog istražnog tijela, odlučio da slučaj Manchester Cityja proslijedi Sudskoj komisiji uz zaključke vezane za istragu – navedeno je iz Uefe koja neće davati daljne komentare do konačne presude koja se očekuje u sljedećih nekoliko tjedana.

Klub je reagirao oštrim priopćenjem u kome se navodi:

– Manchester City je razočaran, ali nažalost ne i iznenađen, ovom iznenadnom odlukom glavnog istražitelja Ivesa Laternea. Vijesti koje su procurile u medijima prethodnih dana bile su indikator da proces nadgleda gospodin Laterne. Manchester City je u potpunosti uvjeren u pozitivan ishod ovog slučaja kada detalje razmotri nezavisno tijelo. Optužbe za financijske neregularnosti su u potpunosti lažne i smatramo da je Komisija za financijsku kontrolu u potpunosti zanemarila dokaze koje je klub priložio. Odluka koju je donijela Komisija sadrži greške, pogrešne navode koji su u potpunosti bez osnova, a ostalo je i mnogo nerazjašnjenih pitanja koja je postavio sam klub i zato smatramo da je ovaj proces nezadovoljavajući, pun ograničenja i krajnje neprijateljski.

Manchester City optužen je u nizu tekstova objavljenih u njemačkom Spiegelu, a zasnovanih na dokumentaciji koju je objavio portal Football Leaks, za kršenje financijskog fai playa, nepravilnosti u vlasništvu i raspolaganju sponzorskim novcem kao i dovođenje maloljetnih igrača.

Brojni mediji navode da bi Manchester City mogao biti kažnjen i izbacivanjem iz Lige prvaka, ali to je svakako najstroža kazna koja bi mogla biti izrečena. Do sada se Uefa nije odlučivala na tako drastične korake pa je i u ovom slučaju, ako bude donesena odluka da je City kriv za ove optužbe, najvjerojatnije će im biti izrečena visoka novčana kazna u kombinaciji sa zabranom transfera.