Getty Images / Christopher Lee

15.05.2019 | 22.55

Lampard i Derby izbacili "luđaka" i izborili Wembley

Nogometaši Derby Countyja izborili su plasman u finale doigravanja Championshipa pobjedom nad Leedsom na gostovanju rezultatom 4:2 u uzvratu.

Frank Lampard

Alex Livesey/Getty Images

Izabranici Marcela Bielse su slavili 1:0 u prvoj utakmici, ali je uslijedio veliki preokret ‚Ovnova‘ pred više od 36.000 navijača na „Elland Roadu“.

Leeds je poveo u 24. minuti preko Dallasa, a nadu izabranicima Franka Lamparda dao je Marriott u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Marriott je, inače, u igru ušao samo minutu ranije i izrastao u junaka.

Derby je poveo preko Mounta u 33. sekundi nastavka, da bi na 3:1 povisio Wilson iz penala u 58. minuti. Četiri minute kasnije, Dallas je smanjio prednost gostiju, ali je sve dileme riješio Marriott svojim drugim pogotkom pet minuta prije kraja susreta.

Obje momčadi su, inače, utakmicu završile s desetoricom igrača, budući da je Berardi za desetak minuta zaradio dvije javne opomene, pa je isključen u 78. Na drugoj strani utakmicu nije završio Malone, kojem je također dva puta pokazan žuti karton.

‚Ovnovi‘ imaju priliku se vratiti u Premier ligu poslije 11 godina, a od toga ih dijeli pobjeda u duelu s Aston Villom.