Bez naslova uz tek 1 poraz? Koliko je to česta pojava??

Premier League 12. svi 201918:25 > 18:29
Laurence Griffiths/Getty Images

Nogometaši Liverpoola pobijedili su Wolverhampton 2-0, ali su usprkos sjajnoj sezoni, u kojoj su nakupili 95 bodova uz jedan jedini poraz, ostali bez titule.

Redsi su natjecanje završili s nevjerojatnih 97 bodova – 30 pobjeda, 7 neriješenih i jednim jedinim porazom, kojeg su doživjeli baš od Cityja početkom ove godine!

Ipak, ostali su bez naslova, “tek” drugoplasirani iza momčadi koju vodi Pep Guardiola.

Kroz povijest u ligama petice vrlo se rijetko događalo da klub koji je imao samo jedan poraz u sezoni ostane bez naslova.

Torino je u sezoni 1976/1977. imao samo jedan poraz, ali nisu bili prvaci, baš kao ni Perugia dvije godine kasnije – oni tada nisu imali nijedan jedini poraz! U prvom slučaju prvak je bio Juventus, u drugom Milan.

To se dogodilo i jednom u Španjolskoj – Real Sociedad je u sezoni 1979/1980. imao tek jedan neuspjeh, ali je naslov otišao Realu iz Madrida, koji je tada osvojio bod više.

97 bodova koje je osvojio Liverpool bili bi dovoljni Redsima da budu prvaci u 26 od 27 do sada odigranih sezona Premier lige i za 117 od 119 naslova u povijesti engleske prve lige!

Bio je ovo osmi put u povijesti PL da odluka o prvaku pada u posljednjem kolu – u tri takva slučaja slavio je baš Manchester City – 2012., 2014. i 2019.

City i Liverpool ukupno su osvojili 195 bodova, što je najviše za vodeći dvojac u povijesti ovog natjecanja.