Ovo bi mogla biti slaba utjeha za Liverpool

Premier League 12. svi 201911:52 > 11:57
Getty Images

Liverpool će od TV prava najviše staviti na račun, a zanimljivo je da su na plaće igrača s obzirom koliko su bodova osvojili ove sezone najmanje izdvojili Wolvesi.

Liverpool će ove sezone zaraditi više od Manchester Cityja, bez obzira kako završi borba za naslov u nedjelju.

Redsi su najviše puta bili u prijenosu od svih engleskih klubova, čak 29, te će od TV prava dobiti 149,5 milijuna funti.

Manchester City bio je tri utakmice manje u prijenosima te će na kraju sezone na račun staviti 148,1 milijun funti.

Jasno je da siromašni Premier ligu neće napustiti ni Cardiff, Fulham i Huddersfield koji će na račun staviti nešto manje od 100 milijuna eura.

Izračunali su i Englezi i koliko je koji klub izdvojio na plaću igrača s obzirom koliko su bodova osvojili. Na vrhu su Wolvesi koji su svaki bod po igraču platili 30,835 funti, Liverpool je deveti s 51,734 funte, Manchester City 13. s 63,084 funte, dok je najgori Manchester United s gotovo 100,000 funti za bod po igraču.