Po receptu Liverpoola, United daje bogatstvo za stopera

Premier League 8. svi 201917:39 > 18:49
Catherine Ivill/Getty Images

Menadžer Manchester Uniteda Ole Gunnar Solskjaer dobio je zeleno svjetlo da u potrazi za vrhunskim defanzivcem obori rekord kluba kada je visina transfera u pitanju.

United je dovođen u vezu sa nekoliko zvučnih imena u proteklih nekoliko godina, ali se uvijek odlučio angažirati igrače koji ne dolaze iz vrhunskih europskih klubova, poput Viktora Lindelofa iz Benfice ili Erica Bailya iz Villareala.

List “Evening Standard” izvjestio je da je predsjednik Crvenih vragova – Ed Woodward Solskjaeru već dao obećanje da će imati financijsku podršku u predstojećem ljetnjem prijelaznom roku.

Razlog iznenadne promjene stava kada je transfer politika u pitanju treba tražiti u izvanrednim rezultatima i uspjehu koji Liverpool bilježi od kada je angažirao Virgila van Dijka. Nizozemac je postao najskuplji defanzivni igrač svijeta kada je krajem prosinca 2017. uz odštetu od 75 milijuna funti iz Sothamptona prešao u Redse.

United pomno prati dešavanja na „Anfieldu“ i impresioniran je kvalitetom koji je Van Dijk unio u ekipu.

Woodward je, navodno, voljan  odvojiti 90 milijuna funti, što je svota koju je dao za Paula Pogbu 2016, kao bi doveo vrhunskog stopera, javlja ESPN. Prvi na listi prioriteta je Harry Maguire iz Leicestera.

Iako se nagađalo da bi engleski reprezentativac trebao doći na Old Trafford po završetku Svjetskog prvenstva u Rusiji, transfer procijenjen na oko 80 milijuna funti nikada nije realiziran.

Imena koja se dovode u vezu sa Unitedom su i Kalidou Koulibaly iz Napolija, Raphael Varane iz madridskog Reala i Milan Škrinijar iz Intera.