Četiri odabrana: Poznati kandidati za PL trenera godine

Michael Regan/Getty Images

Vodstvo Premier lige prezentiralo je četiri imena trenera koji su kandidati za prestižnu nagradu Menadžer godine.

Kako se moglo očekivati, na popisu se nalaze ‘branitelj’ titule Pep Guardiola čiji Manchester City jedna pobjeda dijeli od nove titule prvaka Engleske. Do sjajnog Španjolca nalazi se njegov najveći rival protekle dvije godine Jürgen Klopp, zatim slijedi Mauricio Pochettino koji je s Tottenhamom uspio izboriti nastup u Ligi prvaka iduće sezone usprkos tome što klub zbog izgradnje novog stadiona nije kupovao nove igrače.

Četvrto ime jest Portugalac Nuno Espirito Santo, mnogi će reći očekivano. Riječ je o treneru Wolverhamptona koji je sjajno igrao ove sezone u Premier ligi, trenutno su sedmi s vrlo dobrim izgledima da iduće sezone nastupe u Europa ligi što bi za taj klub bila svojevrsna senzacija obzirom da su još lani u ovo vrijeme igrali drugoligaški nogomet.

Inače, sama nagrada PL Menadžer godine dodjeljuje se od sezone 1993/94., a uvjerljivi rekorder je Sir Alex Ferguson koji je trofej osvojio čak jedanaest puta.