Sterling Cityju donio ono što su čekali pola stoljeća!

Premier League 29. tra 201913:22 > 13:27
Julian Finney/Getty Images

I dok je Udruženje profesionalnih nogometaša (PFA) najboljim igračem ove sezone u Premier ligi proglasilo braniča Liverpoola Virgila van Dijka, najbolji u izboru Udruženja nogometnih novinara (FWA) je ofenzivac Raheem Sterling.

Raheem Sterling je u izboru udruženja koje ima više od 400 članova slavio ispred braniča Livepoola Virgila Van Dijka i suigrača Sergija Agüera.

Mladi engleski napadač je postao prvi igrač građana koji je dobio najstariju englesku individualnu nogometnu nagradu nakon Tonyja Booka koji je proglašen najboljim 1969. godine.

Udruženje engleskih nogometnih novinara nagradu dodjeljuje od 1948. godine, a prvi dobitnik je bio Stanley Matthews, dok je rekorder Thierry Henry koji je tri puta biran za najboljeg igrača.

Sterling je ove sezone postigao 23 gola uz 17 asistencija pri čemu je 17 golova zabio u prvenstvu. I nagrada za najbolju nogometašicu odlazi u tabor Manchester Cirtyja, a slavila je Nikita Parris.